Прибутковість за десятирічними облігаціями США впала до рівня 1,71%

Максим Корецький
Максим Корецький
співзасновник, CEO Blackshield Capital AG

7 серпня на торговій сесії прибутковість за десятирічними облігаціями США впала до рівня 1,71%. Всього два тижні тому прибутковість була на рівні 2,05-2,1%. Ринки турбує, що економіка може піти в рецесію набагато раніше, ніж передбачалося.

прибутковість

Різко почав звужуватися спред (різниця між прибутковістю) десятирічних і дворічних облігацій США. Історично, це самий безвідмовний індикатор настання рецесії найближчим часом. Тридцятирічні облігації США торгуються з прибутковість в районі 2%, що є історично найнижчим значенням за всю історію.

Вчора, 7 серпня, процентну ставку знизив Національний Банк Нової Зеландії на 0,5% до 1%. Це є більше, ніж очікував ринок: економісти прогнозували зниження на 0,25%. Центральні банки Індії і Таїланду також намагаються бути в тренді і знижують ставки. У світі вже яскраво виражена тенденція зниження ставок, з чітким розумінням того, що темпи економічного зростання знижуються.

Дональд Трамп підливає масла в вогонь заявами, що ФРС повинна знижувати процентну ставку більше і швидше. Рано чи пізно його висловлювання досягнуть мети, і тоді вже буде незрозуміло, чи дійсно є необхідність опускати ставку прискореними темпами, чи спрацював фактор тиску.

З інших активів, дуже погано себе почуває нафта, на тлі очікування уповільнення зростання світового ВВП і зниження попиту. Золото в цей раз працює безвідмовно, як актив тихої гавані, і показує новий максимум, торгуючись вище 1500 usd.

Дискусія щодо руху процентних ставок зараз дуже актуальна. Сьогодні щонайменше 11 країн в світі мають негативну прибутковість по десятирічних облігаціях. Німеччина має негативну прибутковість по всій кривій аж до 30-ти років.

Багато експертів говорять, що США може почати потужний цикл зниження процентних ставок, що підштовхне процентні ставки до рівнів, близьких до нуля, або ставки зовсім стануть негативними, як в більшості інших країн. У разі, якщо торговий конфлікт увійде в нову фазу ескалації, ринок облігацій буде рухатися в бік зниження ставок набагато швидшими темпами, ніж раніше припускали інвестори.

Причини зниження процентних ставок

До зниження процентних ставок в США ведуть такі циклічні драйвери:

  • ринок праці в США. Створення нових робочих місць поступово сповільнюється. Рік тому в економіці створювалося в середньому 225 тис. робочих місць на місяць, зараз економіка генерує вже 148 тис. Протягом року було кілька поганих місяців. У лютому було створено всього 25 тис робочих місць і 90 тис. у квітні. Охолодження ринку праці веде до збільшення заощаджень і зменшення споживання.
  • різке збільшення тарифів на 10%, анонсоване Дональдом Трампом, на імпорт товарів з Китаю в обсязі $ 300млрд з 1-го вересня. Китай девальвацією юаня намагається згладити наслідки для економіки. Ситуація, що склалася, веде до невизначеності на ринках і зменшує інвестиції в економіку з боку компаній та інвестиційних фондів.

Executives Club

Executives Club

закритий бізнес-клуб
для топ-менеджерів