Головна Uncategorized Як обрати особисту фінансову стратегію

Як обрати особисту фінансову стратегію

На зустрічі Executives Club разом із головою правління «Правекс-банку» Тарасом Кириченко та засновником, інвестиційним директором «Blackshield Capital» Максимом Корецьким говорили про те, як вибудувати особисту фінансову стратегію. Спікери проаналізували, у які активи можна вкладати в Україні, їхні плюси та мінуси.

  • ОВДП (Облігації Внутрішньої Державної Позики) — гарний варіант, якщо ви довіряєте гривні та Міністерству фінансів, а також готові до валютних ризиків України. Плюси: висока ставка, можливість вийти з продукту, продавши його ринку, відсутність податків на прибуток та можливість брати займ під ОВДП. Мінуси: можлива примусова реструктиризація на невизначений термін або ж відмова держави платити за зобов’язуваннями у випадку банкрутства.
  • Нерухомість — це квазігривня. Хоча може здатися, що її ціна прив’язана до долара, статистика демонструє кореляцію вартості з національною валютою. Плюси: може дати хорошу дохідність у довгому циклі — 30–40 років. Мінуси: значні витрати без можливості заробітку у короткостроковій перспективі, значна кореляція з гривнею.
  • Ставка. Ставка контролюється Нацбанком і наразі є очікування, що вона не буде знижуватися. Плюси: Нацбанк анонсував дефіцит гривні, а отже, і підняття ставки. Мінуси: висока залежність від політичної та економічної ситуації, податки.

Категорії